Pealeht » Teraapia

 

Psühhoteraapia 

Psühhoteraapia on terapeudi ja kliendi vaheline dialoog, mille käigus aitab terapeut kliendil soovitud muutusteni jõuda. Psühhoteraapia võib aidata psüühiliste probleemide puhul (nt. ärevus, depressioon ja teised psüühilised häired), aga ka keeruliste elusituatsioonide lahtimõtestamisel või korduvate probleemide kerkimisel mingis valdkonnas, millega sooviksid paremini toime tulla.  

 

Paari- ja pereteraapia

Paariteraapia - paariteraapias keskendutakse peamiselt paarisuhte ühenduse taastamisele, korduvate konfliktimustritega toimetulekule ning erinevate paarisuhte faasidega kaasnevatest raskustest üle saamisele.

Pereteraapia on levinud sekkumisviis lastega seotud probleemide puhul, aga ka täiskasvanud pereliikmete raskuste,  erinevate elufaasidega seotud probleemide ja elukriisidega toimetulekul. Pereteraapias tegeletakse pereprobleemide tõhusamaks lahendamiseks pere tasakaalu taastamise ning pere ressursside leidmisega.  

 

Lisaks:

Kliinilise psühholoogi konsultatsioon

Konsultatsiooni käigus hinnatakse kliendi emotsionaalset seisundit ning võimalikele psüühikahäiretele viitavat sümptomaatikat. Lisaks antakse soovitusi võimalikeks sekkumisviisideks. 

 

Psühholoogiline nõustamine 

Psühholoogiline nõustamine on sobilik sekkumisviis stressi- ja läbipõlemise, raskete elusituatsioonide, elumuutuste ja kriiside korral. Nõustamine on pigem lühiajaline ning keskendub kliendi ressursside leidmisele antud olukorras toimetulemiseks.